Kategori: Güncel Haberler

Vefat, Toktamış ATEŞ

Prof. Dr. Toktamış Ateş de veda etti

Vefat eden Prof. Dr. Toktamış Ateş’in cenazesi birçok devlet adamı, siyasetçi, akademisyen ve kültür adamını bir araya getirdi.

vefat-toktamis-ates

21.01.2013

Gazeteci Mehmet Ali Birand’ın ardından Prof. Dr. Toktamış Ateş de son yolculuğuna uğurlandı. Tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybeden Prof. Dr. Toktamış Ateş’in cenazesi Fatih Cami’nde öğle namazına müteakiben kılınan cenaze namazının ardından Merkez efendi Mezarlığında defnedildi.

İstanbul Üniversitesinde düzenlenen törenin ardından Toktamış Ateş’in naaşı Fatih Cami’ne getirildi. Caminin avlusunda cenaze namazı için çok sayıda insan hazır bulundu. İstanbul Üniversitesindeki törene katılan Başkan Kadir Topbaş, Fatih Cami’ndeki cenaze namazına da katıldı.

Prof. Dr. Toktamış Ateş’in cenaze namazının ardından İstanbul Müftüsü Doç. Dr. Rahmi Yâran dua yaptı ve helallik istedi. Okunan Fatihaların ardından omuzlara alınan cenaze, araçla Merkezefendi Mezarlığı’na götürüldü. Toktamış Ateş ebedi istirahatgahına okunan Kur’an-ı Kerim ve yapılan dualarla birlikte uğurlandı.

Cenazeye İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, AK Parti İstanbul İl Başkanı Aziz Babuşçu, milletvekilleri, eski bakanlar ile Uğur Dündar, Ufuk Uras, Abdurrahman Dilipak, Deniz Ülke Arıboğan, Mümtaz Türköne gibi birçok ünlü sima katıldı.

Hürriyet Vefat İlanları 2014 @ İletişim: 0212 296 95 58 - 0216 642 23 75 - 7/24 : 0554 782 49 48
  Site Kullanım Koşulları   Site Gizlilik Politikası   Yetkiler