Fikret Hakan Vefat Etti

Türk sinemasının duayen isimlerinden Fikret Hakan, tedavi gördüğü hastanede vefat etti.

Türk sinemasının duayen isimlerinden tiyatro sanatçısı Bümin Gaffar Çıtanak, sahne adıyla Fikret Hakan yaşamını yitirdi. Akciğer kanseri olan ve tedavi gördüğü İstanbul Dr. Lütfi Kırdar Kartal Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde Göğüs Cerrahi servisinde akciğer ameliyatı olan Fikret Hakan, burada doktorların tüm müdahalesine rağmen kurtarılamadı.

Alınan bilgilere göre doktorlar tarafından yaklaşık 2 saat hayata döndürülmeye çalışıldı. Fakat tüm çabalar sonuçsuz kaldı ve 83 yaşında yaşamını yitirdi.

Acı haberi ünlülerin menajeri Süheyl Atay, Twitter’dan ”Çocuklarımın dedesi, sinema sanatçısı #FikretHakan’ı kaybettik . Tüm dost ve sevenlerine duyurulur” sözleriyle duyurdu.

Cüneyt Arkın, Filiz Akın, Ediz Hun, Selma Güneri, Hale Soygazi, Selda Alkor, Hülya Koçyiğit… gb isimler de  Fikret Hakan’ı kaybetmenin üzüntüsünü dile getirip başsağlığı dilediler.

CENAZE BUGÜN KALKACAK

Usta Sanatçı Fikret Hakan’ın cenazesi bugün kaldırılacak. Değerli sanatçı için, İstanbul Kültür ve Turizm Müdürlüğü tarafından saat 14.00’da İstanbul Üniversitesi Fen ve Edebiyat Fakültesi Prof. Dr. Cemil Bilsel Konferans Salonu’nda tören düzenlenecek. Törenin ardından Hakan, Levent Camiin’de ikindi namazını müteakip kılınacak cenaze namazı sonrası Zincirlikuyu Mezarlığı’nda toprağa verilecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hürriyet Vefat İlanları 2014 @ İletişim: 0212 296 95 58 - 0216 642 23 75 - 7/24 : 0554 782 49 48
  Site Kullanım Koşulları   Site Gizlilik Politikası   Yetkiler